سامانه پیام کوتاه چیست؟
پنل اس ام اس نرم افزاری است که امکان ارسال پیامک‌‌ انبوه تبلیغاتی و اطلاع رسانی را برای ما فراهم می‌آورد. همچنین از طریق پنل پیامکی می‌توانید پیامک های ارسالی خود را به طور دقیق مدیریت کرده و تعیین نمایید که قصد دارید چه تعداد پیامک و برای چه افرادی با چه دسته بندی و شرایطی، ارسال کنید.

تصور کنید یک شرکت خصوصی تولید کننده کفش قصد دارد شعبه ای از مجموعه فروشگاه های خود را در استان فارس در شهر شیراز افتتاح کند و تا مدتی مشخص تخفیفی جهت مشتریانی که در روز های ابتدایی اقدام به خرید کنند در نظر بگیرد راهکار اصلی برای اطلاع رسانی این مراسم افتتاحیه چیه؟

بهترین راهکار که با هزینه ای مناسب می تواند از آن بهره ببرد ارسال انبوه پیامک اطلاع رسانی است

ابتدا باید پنل اس ام اس خود را خریداری نموده و اقدام به ارسال پیام کوتاه نماید

کاربرد‌های اساسی پنل اس ام اس مخابرات

شاید تا به حال تصور ذهنی شما این بوده است که استفاده از پنل اس ام اس مخابرات فقط مختص تبلیغات کسب و کار ها می باشد اما باید بدانید که از پنل اس ام اس به جز برای تبلیغات برای اطلاع رسانی نیز استفاده می‌شود.

موارد استفاده از پنل اس ام اس به غیر از تبلیغات، عبارتند از:

1. استفاده از پنل اس ام اس در دانشگاه ها و مراکز آموزشی

یکی از کاربرد های پنل اس ام اس برای آموزشگاه ها اطلاع رسانی تاریخ امتحانات برگزاری کلاس ها و اطلاع رسانی تعطیلات و یادآوری سررسید پرداخت شهریه به والدین و دانشجویان است که استفاده از سامانه پیام کوتاه باعث می شود سرعت اطلاع رسانی ها بیشتر شده و هزینه مالی و زمانی تحمیل شده به این مراکز جهت انجام این امور برای این به شکل قابل توجهی کاهش یابد

2. استفاده از پنل اس ام اس در فروشگاه ها

احتمالا تا به حال مشاهده کرده‌اید که بعد از خرید از فروشگاه‌ها پیامی با محتوای "از خرید شما متشکریم" برای شما ارسال می‌شود. در این مورد، پنل اس ام اس فروشگاه به نرم افزار حسابداری آن فروشگاه متصل شده و بعد از خرید و پرداخت وجه، این اس ام اس برای شما ارسال می‌گردد.

این‌کار علاوه بر جنبه‌های روانی مثبت، سبب ماندگاری برند کسب و کار در ذهن خریدار نیز خواهد شد و او را برای خریدهای بعدی مشتاق‌تر می‌کند.

3. ارسال کد های اعتبار سنجی و رمز یکبار مصرف

اگر مجموعه شما سایت و اپلیکشنی دارد می تواند با اتصال با سامانه از طریق وب سرویس api اقدام به ارسال پیامک اعتبارسنجی نماید.

نمونه پیامک اعتبار سنجی:

4.استفاده از پنل اس ام اس در قرعه‌کشی و نظر‌سنجی

در صورتی که تمایل به برگزاری قرعه کشی و نظرسنجی دارید می توانید از این بخش از سامانه استفاده کنید

کاربرد سامانه پیامک برای چه سازمان ها هایی است؟

در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف نیز از پنل اس ام اس مخابرات برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، اطلاع رسانی و خدماتی استفاده می‌شود، در ادامه به برخی از این ارگان‌ها که در انجام امور خود از پنل اس ام اس استفاده می‌کنند، اشاره می‌کنیم:

 • فروشگاه‌ها
 • مدارس دولتی و غیرانتفاعی
 • آژانس‌های هوایی و مسافرتی
 • آموزشگاه‌ها
 • بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مطب پزشکان
 • مجلات و نشریات
 • آزمایشگاه‌های تشخیص طبی
 • رستوران‌ها
 • ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی
 • اماکن تفریحی و گردشگری
 • آموزش و پرورش
 • کتابخانه‌ها
 • خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌ نهاد
 • شهرداری و شورایاری محلات

امکانات و ویژگی‌های سامانه پیام کوتاه خوب

پیشنهاد می کنیم که با امکانات و ویژگی‌ های یک پنل اس ام اس خوب نیز آشنا شویم تا در نهایت از میان چندین پنل پیامکی که شرکت‌های مختلف ارائه دهنده پنل اس ام اس تبلیغاتی، به ما پیشنهاد می‌دهند، بتوانیم بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم. در این بخش به چندین قابلیت مهم پنل‌های اس ام اس ایده‌آل اشاره می‌کنیم، که عبارتند از:

در این لینک به طور کامل با امکانات سامانه پیام کوتاه نگارین اس ام اس آشنا شوید

1. دارا بودن یک بانک شماره به روز و پویا

اگر به تازگی کسب و کارتان را شروع کرده اید و شماره‌های زیادی از مخاطبین بالقوه و بالفعل خود در اختیار ندارید تا بتوانید کار ارسال پیامک را انجام دهید، اصلاً نگران نباشید!
در صورتی‌ که پنل اس ام اس مناسبی را انتخاب کنید حتما دارای بانک شماره‌های قوی و به‌روز خواهد بود تا بتوانید بر اساس شغل، جنسیت، مکان جغرافیایی و ... مخاطبین تان را هدف قرار داده و اقدام به ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی نمایید.

2. داشتن امکان دریافت پیامک

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم پنل اس ام اس مخابرات، دریافت پیامک‌هایی است که از طرف مشتریان ارسال می‌شوند.
زمانی‌که می‌خواهیم یک مسابقه پیامکی برگزار کنیم، می‌خواهیم از مشتریان و کاربرانمان نظرسنجی کنیم و یا انتقادات و پیشنهادات کاربران برای کسب و کار ما اهمیت دارد، این قابلیت پنل، بسیار کاربردی خواهد بود.

این مهم یک تعامل دو طرفه بین ما و مشتری برقرار می کند که می تواند در نهایت منجر به رضایت بیشتر ایشان شود

3. داشتن امکان گزارش‌گیری از پیامک‌های ارسالی

بعد از ارسال پیامک‌ها از طریق پنل حتما از خود خواهیم پرسید که چه تعداد از پیام‌ها به دست مشتریان رسیده است یا خیر؟! چه تعداد از پیامک‍ها برگشت خورده‌اند؟ برای ارسال پیامک‌ها چقدر هزینه از من کسر شده است؟!

در انتخاب پنل اس ام اس حتما پنلی را انتخاب کنید که دارای قابلیت گزارش‌گیری باشد تا گزارشی دقیق از تحویل پیامک به مشتریان، هزینه‌های ارسال پیامک و یا عودت وجه پیامک‌های ارسال نشده را در اختیار شما قرار دهد. در واقع زمانی‌که با پنل اس ام اس، پیامی را ارسال می‌کنید در سه وضعیت به شما گزارش داده خواهد شد:

 1. وضعیتی که نشان می‌دهد پیامک‌ها به شماره مخاطب رسیده است.
 2. وضعیتی که نشان می‌دهد پیامک به مخابرات رسیده است.
 3. وضعیتی که نشان می‌دهد پیامک به شماره مخاطب نرسیده و برگشت خورده است. در این حالت هزینه ارسال پیامک به‌طور کامل به شما عودت داده می‌شود.

4. پشتیبانی متعهد

برای هر فعالیت تبلیغاتی آموزش به روز و پشتیبانی متعهد می تواند کمک بسیار بزرگی به صاحبان کسب و کار نماید تا شما به عنوان یک کسب و کار بتوانید بهترین بهره را از طریق ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی ببرید، پس بهترین کار انتخاب پنل اس ام اسی است که دارای یک تیم پشتیبانی متعهد و متخصص باشد تا در هر شرایطی به کمک شما بیاید.

5. داشتن قابلیت ارسال پیامک به تفکیک جنسیت، سن و...

فرض کنید که در مناسبت‌های خاصی همچون روز پدر قرار است به مخاطبین مرد خود پیام تبریک به همراه پیشنهادی ویژه همچون تخفیف، ارسال کنید. قطعاً در چنین شرایطی نمی‌توانید به تمام مخاطبین خود پیامک تبریک روز مرد را ارسال نمایید.

در چنین شرایطی یک پنل اس م اس ایده آل که دارای قابلیت ارسال پیامک به تفکیک جنسیت، سن و... به کمک شما می‌آید و می‌توانید با نوشتن پیام تبریک خود و ارسال انبوه آن تنها به مخاطبان با جنسیت مرد، مشتریان خود را شگفت‌زده نمایید.

6. قابلیت پشتیبانی از تمام اپراتورها

اپراتورهای فعال در کشور عبارتند از ایرانسل، تالیا، رایتل و همراه اول.
افراد مختلف از این اپراتورها، سیم کارت‌های خود را خریداری می‌کنند. بنابراین لازم است برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی خود از پنل پیامکی استفاده نمایید که هر 4 اپراتور را پشتیبانی نماید.  

از جمله پنل‌های اس ام اس است که قابلیت پشتیبانی از هر چهار اپراتور کشور را دارد.

7. داشتن تعرفه‌های مناسب

با توجه به خدمات قابل ارائه در پنل‌های اس ام اس، تعرفه‌های متناسب و معقولی نیز از آنها انتظار می‌رود

سعی شده است مناسب ترین تعرفه ها و پیشنهادات مناسب کسب و کار ها در این سامانه در اختیار این عزیزان قرار داده شود.

برای انتخاب تعرفه مناسب مجموعه تحت مدیریت شما می توانید با شماره 03137780406 تماس حاصل فرمایید

8. امکان تست رایگان پنل اس ام اس

این امکان برای شما وجود دارد تا نسخه آزمایشی سامانه را تست کنید و با قابلیت های سامانه بیشتر آشنا شوید و در صورت رضایت پس از 3 روز تست رایگان اقدام به خرید نسخه پولی فرمایید